Wyszukane ferie!

W jaki sposób spędzić ferie w mieście? Wyszukany! Działający przy Instytucie Kultury Miejskiej Medialab Gdańsk zaprasza dzieci i młodzież w wieku 13-18 lat na cykl warsztatów związanych z twórczym wykorzystaniem utworów domeny publicznej: kreatywnego pisania, projektowania graficznego i przedsiębiorczości. „Wyszukane” Ferie są częścią projektu „Miasto: szukam!” realizowanego w ramach programu Fundacji Orange. Zajęcia odbywać się będą w dniach 5 – 13 lutego, w godz. 10.00 – 15.00 w Instytucie Kultury Miejskiej i w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Warsztaty dotyczą aktywnego i twórczego korzystania z utworów z domeny publicznej, czyli takich które możemy swobodnie wykorzystywać w nauce, pracy, rozwijaniu zainteresowań, czy tworzeniu nowych rzeczy, ponieważ należą do nas wszystkich.

– Potencjał jaki tkwi w tych utworach jest ogromny. Chcemy pokazać jak można z niego skorzystać. Nauczymy się tworzyć grafiki komputerowe inspirowane przedwojennymi ilustracjami, nadamy drugie życie zapomnianym zdjęciom i rysunkom, rozwiniemy skrzydła fantazji przy tworzeniu historii na podstawie nagłówków XVIII wiecznych gazet, spróbujemy zamienić nasze „wyszukane” pomysły na biznes. Pomysły uczestników będziemy realizować – drukować, publikować żeby pokazać jak nowe umiejętności realnie mogą przełożyć się na życie.

Warsztaty poprowadzą: Barbara Piórkowska pisarka, Karina Rojek (historyczka sztuki, Medialab Gdańsk), Julia Parchimowicz – graficzka, Izabela Kielusiak – edukatorka przedsiębiorczości.

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą internetowego formularza (poniżej) lub mailowo na adres: karina.rojek@ikm.gda.pl do wyczerpania limitu miejsc (12).

Program zajęć
5. lutego – Instytut Kultury Miejskiej
g. 10-10:45 – „Wyszukiwanie teoretycznie” – trochę teorii dotyczącej domeny publicznej, prow. Karina Rojek
g. 11-15 – „Kreatywne pisanie”, prow. Barbara Piórkowska

6. lutego – Instytut Kultury Miejskiej
g. 10-15 – „Kreatywne pisanie”, prow. Barbara Piórkowska

9. lutego – Muzeum Narodowe w Gdańsku, ul. Toruńska 1
g. 10-11 – „Praktyczne Wyszukiwanie” – prow. Karina Rojek
g. 11:15-15.00 – „Wyszukane kolaże”, prow. Julia Parchimowicz

10. lutego – Muzeum Narodowe w Gdańsku, ul. Toruńska 1
g. 10-15 – „Wyszukane kolaże”, prow. Julia Parchimowicz

12. lutego – Muzeum Narodowe w Gdańsku, ul. Toruńska 1
g.10-15 – „Wyszukana przedsiębiorczość”, prow. Iza Kielusiak

13. lutego – Muzeum Narodowe w Gdańsku, ul. Toruńska 1
g. 10-15 – „Wyszukana przedsiębiorczość”, prow. Iza Kielusiak

liczba miejsc ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *