Przypowieść o oryginalności

Podczas warsztatów z kreatywnego pisania w ramach odbywających się w dniach 5-13. lutego „Wyszukanych ferii”, które poprowadziła Marta Trzeciak, uczestnicy starali się stworzyć własne opowieści inspirowane grafikami, rysunkami, wyszukanymi w starych gazetach ogłoszeniami. Tworząc własne mapy myśli, idąc drogą skojarzeń i wyobrażeń pisali co im dusza podpowiadała – kształtując przy tym swoją kreatywność. Osią zajęć była domena publiczna – utwory, z których możemy swobodnie korzystać.

Jaka historia mogła powstać na podstawie takiego zestawu haseł i rysunku?

inspiracje

Grecki heros + Gdańsk + szukanie … Dwaj młodzi autorzy: Michał Górzej i Maciej Ochenkowski napisali „Przypowieść o oryginalności”:

Herakles rozkłada szeroko ramiona w stronę widowni
Herakles: Jam jest Herakles, Zabójca Lwa Nemejskiego, pogromca Hydry Lernejskiej, ten, który schwytał Łanię Kerynejską. Obrońca ludu i pogromca potworów. Prowadźcie mnie do Neptuna! Albowiem chcę się z nim rozmówić.

Historia opowiada o przygodach Herkulesa w Gdańsku. Autorzy obmyślili całą fabułę. Czego tam nie ma, problemy współczesnego świata, nawiązania do mitologii, a wszystko przez pryzmat współczesnego młodego człowieka.

Zapraszamy do lektury:

PRZYPOWIESC_O_ORGINALNOSCI.doc (747 pobrań)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *