Niechciany design – skarby w naszych domach.

Jak to jest, że dla niektórych wazon z PRL-u to jednak „wazon optyczny” projektu Jana Sylwestra Drosta? Jak to jest, że niektórzy na wystawie „Dziedzictwo” w Muzeum Narodowym w Krakowie zatrzymują się i podziwiają meblościankę Kowalskich a inni jej nie zauważają, albo bagatelizują jako obiekt muzealny?

Obecny trend na powojenne wzornictwo przemysłowe pozostawia wiele pytań w tej materii, często niedopowiedzianych i otwartych. Dlatego warto spotkać się i porozmawiać o obiegu naszego dizajnu, tych niechanych skarbach, które stają się jednak porządane. Porozmawiamy przede wszystkim o meblach. Czym różnią się bestsellery sieciówek od śmietnikowych znalezisk, w co i jak
rozsądnie inwestować.

Wszystkich zainteresowanych kolekcjonowaniem przedmiotów vintage zapraszamy na spotkanie z Danielem Stoinskim – założycielem sklepu Pikasy Sklep oraz pracowni Daniel Stoiński Redesign.
Opowiemy o kolekcjonowaniu, budowaniu kolekcji, porozmawiamy o samodzielnym wyszukiwaniu i odnawianiu.

Spotkanie jest otwarte i nie wymagamy zapisów;
Do zobaczenia w sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku w dniu 7. grudnia o g. 18.00.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Na zdjęciu Daniel Stoiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz firmy Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.

*fot. Daniel Stoiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *