Upodobanie do rzeczy wyszukanych nie wzięło się znikąd. Zanim jeszcze był internet i zbiory cyfrowe – były już jarmarki, targi staroci, lumpeksy, secondhandy i wystawki. Właściwie od tego się zaczęło. I mam wrażenie, że każdy kto lubi szperać, grzebać, przerabiać, wynajdywać potencjał w starym babcinym taborecie … śledzi takie profile jak „Piękne meble za bezcen” albo „Uwaga śmieciarka jedzie” … będzie też lubił siedzieć w bibliotekach cyfrowych i przeglądać miliony skanów starych gazet.
W nowym cyklu wydarzeń koLEKCJE pogodzinach pociągniemy temat początków i genezy! Zwrócimy się ku rzeczom. Namacalnym, fizycznym przedmiotom.
Spotkania, wykłady i warsztaty dedykowane tym wszystkim, którzy mają w sobie pasję do kolekcjonowania, zbierania i posiadania rzeczy. Którzy swój wolny czas poświęcają na wyszukiwania na aukcjach internetowych perełek i okazji, którzy czytają fachowe publikacje poświęcone historii naparstków w nowożytnej Europie lub zmianom w modzie męskiej w XIX wieku. Jak kiedyś powiedział ktoś mądry – 45 minut dziennie przez 3 lata – pozwoli Ci stać się ekspertem w każdej dziedzinie. Zacznijmy od dziś!
Zapraszamy na spotkanie z Anetą Bukowską, która renowacją i sprzedażą mebli dawnych zajmuje się od 1997 roku. Od tego też roku związana jest z warszawską Galerią Sztuki i Pracownią „Stara Praga” ucząc się od najlepszych warszawskich rzemieślników. Autorka bloga starychmebliczar.pl. Od trzech lat organizatorka weekendowych i popołudniowych warsztatów skierowanych do hobbystów i miłośników odnawiania mebli.
Porozmawiamy o tym jak zadbać o nasze ukochane meble, poznamy historię meblarstwa, style i meble (również meble vintage z lat 60-70. XX wieku);
Myślicie o tym, żeby zająć się kolekcjonowaniem mebli, renowacją – super! Pogadamy o tym! Również o tym gdzie szukać antyków i mających potencjał mebli vintage, na co zwrócić uwagę przy zakupach.
Mamy nadzieję rozwinąć wasze pasje, zmotywować do ich pogłębiania, zainspirować do działania. Być może będzie wśród was kolekcjonerka, antykwariusz, historyk dizajnu lub zwyczajnie ktoś kto lubi stare meble i chciałby dowiedzieć się jak się nimi dobrze zająć.
Spotkajmy się. Porozmawiajmy i wymieńmy doświadczeniami.
Wykład jest otwarty, nie wymagamy zapisów, zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.