Tkaniny

Ponowne wykorzystanie dostępnych cyfrowo utworów to temat rzeka .. przynajmniej dla nas! Domena publiczna to niewyczerpalne źródło fantastycznych inspiracji m.in. do tworzenia unikalnych tkanin.

Czasem wyszukany wzór wymaga lekkiego opracowania. Warto zwiększyć kontrast, nieco go rozjaśnić lub przyciąć. Bardzo często wystarczy użyć po prostu programu Paint. Do bardziej skomplikowanych edycji możemy wybrać np Pixlr.com.

Zatem do dzieła!

Jeśli ktoś z was ma chęć i trochę umiejętności.. lub zaprzyjaźnioną krawcową a ma ochotę na letnią sukienkę w geometryczne wzory. Nic nie stoi na przeszkodzie … nawet jeśli chciałby ją sprzedawać. Wystarczy tylko poszukać w Internecie tego jedynego i dobrej jakości skanu, a że od zeszłego roku domenę publiczną wzbogaciła twórczość Pieta Mondriana czemu nie wybrać którejś z jego prac?

MONDRIAN duo

pietdress
Pościel i zasłony to biżuteria domu. Wisienki na torcie. Urządzając wnętrza pamiętamy też o tych elementach. A gdyby tak mieć niepowtarzalną pościel lub zasłony? Przeszukując biblioteki cyfrowe przeszukajcie zielniki, stare grafiki, rysunki, ilustracje do czasopism. Jakiś czas temu świetny wpis o floralnych inspiracjach we wpisie „Ogród na ścianie” opublikowała E-kultura.org. Natomiast poniższe wzory znalazłam w Rijksmuseum (jakość skanów gwarantowana). Co powiecie na taki:

magnolia poster duo

jak dla mnie idealne zasłony, ale co kto lubi … może coś w kolorze, sielsko i czarodziejsko – na pościel??

kwiaty duo

Absolutnie nie sugerujcie się moimi wyborami … niestety nie da się tu zamieścić wszystkiego i w każdym stylu i guście a te każdy ma własny. Potraktujcie niniejsze wybory jedynie jako zachętę do odkrywania własnych inspiracji.

Czasem szukamy czegoś bardzo spersonalizowanego, dla bardzo konkretnej i wyjątkowej osoby. Może chcielibyśmy sprawić przyjemność motocykliście – znalezione na Polona.
motocyklista duo

Stare mapy i plany miast to niezwykle wdzięczny temat. Wybierając miasto naszej pierwszej lub naszej ostatniej lub naszej pierwszej wspólnej, lub naszej wymarzonej podróży .. zawsze trafimy w dziesiątkę. Polecam wyszukiwarkę Federacji Bibliotek Cyfrowych lub Europeanę.
florencja duo

Co roku Rijksmuseum organizuje konkurs dla młodych projektantów Rijksstudio Award. Polega on na jak najbardziej twórczym wykorzystaniu dzieł znajdujących się w muzeum, udostępnionych cyfrowo i zaprojektowaniu na ich podstawie nowych przedmiotów. Wiele ze zgłaszanych prac to właśnie przeniesienie wzorów na tkaniny i projektowanie z nich ubiorów, apaszek itp.
rijksstudio

szalik

Jedną z firm, która zrealizuje dla nas nasze zamówienie na tkaninę, wg naszego projektu, jest Cottonbee.pl. Po zalogowaniu się i założeniu konta możemy nawet udostępniać nasze projekty – jeśli mamy do nich prawo – a jeśli korzystamy z domeny publicznej to mamy – i nawet na nich zarabiać, jeśli komuś również się spodobają.

Do 28. stycznia trwa promocja. Wykonując prosty, autorski remiks dowolnego utworu z domeny publicznej możemy otrzymać 15% zniżki na realizację projektu w Cottonbee.pl – szczegóły i regulamin akcji znajdziecie we wpisie #wyszukanyremiks.

Wielu inspiracji i udanych poszukiwań!
pochwalcie się swoimi „wyszukanymi” #wyszukane, #wyszukanyremiks @ikm_gdansk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *