Wybierz pamiątkę z Gdańska!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Projekt „Wyszukane” to pomysł na popularyzację zasobów domeny publicznej jako tych, z których możemy swobodnie korzystać, ale nie tylko, to również propozycja dla wszystkich tych, którzy z wycieczki do Gdańska chcieliby zabrać na pamiątkę coś oryginalnego, niebanalnego … „wyszukanego”.
Pół roku od powstania pierwszej szykujemy drugą serię „wyszukanych” pamiątek. Zaprosiliśmy do współpracy studentów i studentki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych związanych z Pracownią Projektowania Graficznego – Pracownia Grafiki Wydawniczej prof. Janusza Górskiego. Ostatecznie swoje projekty przesłały nam cztery graficzki: Izabella Dobielewska, Julia Parchimowicz, Małgorzata Perkowska oraz Katja Widelska. Oczywiście zgodnie z założeniami projektu „wyszukane” wszystkie projekty wykorzystują motywy zaczerpnięte z domeny publicznej.
Powstały autorskie propozycje oryginalnych gdańskich „wyszukanych” pamiątek. Z przyjemnością je przedstawiamy, a że wybór nie należy do łatwych chcielibyśmy prosić o pomoc. Propozycja, która zdobędzie najwięcej głosów zostanie zrealizowana. Zwycięski projekt zostanie dostosowany do nadruku na torbach, pocztówkach, znaczkach (pinach) lub czymkolwiek innym co przyjdzie nam do głowy. Gotowe „wyszukane” pamiątki planujemy wyprodukować jeszcze w te wakacje.

Głosowanie potrwa do niedzieli 13. lipca.

PROPOZYCJA NR 1 – proj. Izabella Dobielewska

PROPOZYCJA NR 2 – proj. Małgorzata Perkowska

PROPOZYCJA NR 3 – proj. Julia Parchimowicz

PROPOZYCJA NR 4 – proj. Katja Widalska

Jedna odpowiedź do “Wybierz pamiątkę z Gdańska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *