Twórcze korzystanie z zasobów cyfrowych

polona kafelki inne_6989536Hasło „Download and get creative!” jest nam bliskie jak mało komu. My wiemy o tym doskonale, że Internet pełen jest zasobów udostępnionych cyfrowo przez najrozmaitsze instytucje typu GLAM. Najczęściej jednak niestety poza tym, że są one udostępnione nic się z nimi nie dzieje. Wśród użytkowników Internetu zauważamy brak wiedzy i pomysłów na to jak można je wykorzystywać. Nasz projekt „Wyszukane” był jednym z ze sposobów, który ma pokazywać, że każdy z nas może używać treści dostępnych w domenie publicznej wg własnego upodobania. Kontynuując ten temat Instytut Kultury Miejskiej w ramach swojego nowego projektu Akademia Nowych Mediów, organizuje warsztat dotyczący twórczego korzystania z zasobów cyfrowych „Biblioteka POLONA – twórcze korzystanie z zasobów cyfrowych”. Poprowadzą go Paulina Błaszczykiewicz i Łukasz Truściński – pracownicy Polona.pl – najlepszej polskiej Biblioteki Cyfrowej.
Zapraszamy głównie nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów pracujących z młodzieżą, którzy są zainteresowani rozszerzeniem swoich umiejętności.
Zajęcia odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, 19. maja o godzinie 17, sala 108 Ip. Na zajęcia obowiązują zapisy, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o zgłoszenia na adres: karina.rojek@ikm.gda.pl. Serdecznie polecam.

a na zachętę polecamy film przedstawiający Polonę.

Akademia Nowych Mediów to szereg warsztatów, które łączyć będzie cel – pokazanie jak bezpośrednio można edukować o nowych mediach, a także jak mogą one wzbogacić warsztat pracy kadr kultury. Akademia będzie zajmować się między innymi blogami, mediami społecznościowymi, Wikipedią, domeną publiczną, programowaniem, storytellingiem czy kwestiami prawnymi. Polecamy zatem zapoznać się z całym harmonogramem zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *