KOLOROWANKI – Just reuse it!

Ta nowa moda spadła nam jak z nieba. Mieliśmy bowiem spory problem z czarno-białymi rysunkami, grafikami, które przy ogromie kolorowych ilustracji, zwyczajnie ginęły w tłumie a tu proszę do kolorowanek nadają się idealnie.

Just reuse it!

Wszystkie obrazki pochodzą z domeny publicznej to oznacza, że możemy je śmiało edytować, przerabiać (kolorować), drukować itp.
Mamy dla was spory zestaw, gotowych do druku obrazków, które idealnie nadają się jako kolorowanki. Każdy z nich opatrzony jest opisem: skąd pochodzi, kto jest autorem i co przedstawia. Dowiecie się zatem, zupełnie przy okazji, m.in. kim byli gdańscy wywoływacze i poznacie dobierając kolor charakterystyczne elementy architektoniczne gdańskich kamieniczek.
Jesteśmy lokalni… nasze kolorowanki będą w szczególności nawiązywać do Trójmiasta ze szczególnym uwzględnieniem Gdańska. Zachęcamy jednak do samodzielnych poszukiwań! Fajnym pomysłem na angażowanie dzieci w podróż na wakacje może być podsunięcie im gotowych do pokolorowania obrazków, przedstawiających to miejsce – potem można spróbować odnaleźć je na wycieczce.

Kolorowanki będą idealne na wakacje… wiadomo pogoda bywa różna. Nie zapomnijcie wydrukować sobie zapasu przed wyjazdem pod namiot lub kamping!
Kolorowanki będą idealne na przerwę w pracy.
Kolorowanki będą idealne dla dzieci nudzących się w oczekiwaniu na obiad w restauracji i na długie jesienne i zimowe wieczory.
Będą idealne jeszcze na pewno na wiele okazji. Spróbujcie! :-))
Chętnie zobaczymy wasze gotowe (pokolorowane) prace – dajcie znać! #wyszukane, @ikm_gdansk.

Kolekcja kolorowanek powstała dzięki współpracy w ramach projektu Centrum Cyfrowego pn „Wizja Lokalna”.

W sieni Instytutu Kultury Miejskiej dostępne są wybrane, opatrzone opisem i wydrukowane kolorowanki. Zapraszamy do zabierania. Można również wydrukować sobie samemu. Poniżej specjalnie przygotowany plik zawierający wybrane kolorowanki:

Wyszukane-kolorowanki1.pdf (1189 pobrań) kolorowanki-świeta.odt (953 pobrania)

a to kolorowanki od Marii Apoleiki Turek znanej w sieci pod @hashtagpsiesucharki
Maria przygotowałą dla nas te piękne rysunki jako ilustracje do XVII wiecznych gdańskich rozmówek niemiecko-polskich Mikołaja Volckmara. Rozmówki znajdują się w domenie publicznej, możecie je w oryginale obejrzeć dzięki BN Polona! [klik]
My postanowiliśmy wydać wybrane rozmówki razem z ilustracjami Marii, która fantastycznie oddała ducha czasów, atmosferę XVII Gdańska i klimat ówczesnych relacji międzyludzkich! Za część merytoryczną odpowiada profesor Edmund Kizik.
Oddajemy wam te ilustracje – udostępniamy je za zgodą autorki na licencji CC-BY-SA – możecie zatem kreatywnie korzystać z tych rysunków (również komercyjnie) – prosimy tylko o każdorazowe oznaczanie autorstwa tj Maria Apoleika Turek i IKM.

2 odpowiedzi na “KOLOROWANKI – Just reuse it!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *