Girl power – plakaty i memy

Dzisiaj wracam jeszcze do tematu kobiet, który ostatnio poruszałam. Przygotowałam dla was kilka obrazków, które możecie udostępniać dalej.

Trochę humoru, ale i przedstawienie problemów, z którymi boryka się wiele kobiet (ale i mężczyzn, tylko z innej perspektywy). Zobaczcie sami.

Przy tym i każdym kolejnym obrazku kliknijcie, aby powiększyć!

Girl power

Oryginał z Rijksmuseum wygląda tak.

Poniżej przeróbka zdjęcia, pochodzącego z Australian National Maritime Museum, które jest jedną z wielu instytucji udostępniających część swoich zbiorów w ramach Flickr Commons.

Girl power

Kolejny obrazek jest chyba moim ulubionym, a to ze względu na przesłanie. Wybrałam ten napis, ponieważ widzę, jak błędnie nie przypisuje się do kobiet takich zajęć jak inżynieria. Zresztą, już od małego nieświadomie przekazujemy dziewczynkom, że to chłopcy są wyznaczeni do np. pójścia na politechnikę. Dlatego tak bardzo podobał mi się film „Ukryte działania” (nominowany do tegorocznych Oscarów) czy wydanie Wysokich Obcasów z 3 września 2016 roku, w którym poruszano temat dyskryminacji kobiet w Dolinie Krzemowej.

Girl power

Oryginał z Rijksmuseum znajduje się tutaj.

Tutaj z kolei mamy plakat w stylu modnych ostatnio haseł motywujących. Oryginał wzięłam stąd.

Girl power

Poniżej obrazek retro. Jeszcze nie raz pojawi się podobny wzór, ponieważ kolekcja, którą znalazłam w Rijksmuseum, bardzo przypadła mi do gustu. Oryginał znajduje się tu.

Girl power

I na koniec grafika (źródło), którą jedynie przycięłam. Bardzo skojarzyła mi się z białymi kwiatami na niebieskim tle, które towarzyszyły filmowi i książce „Sztuka Kochania”. Porównajcie sami.

Girl Power

Sztuka kochania

Pamiętajcie, że możecie dzielić się grafikami w mediach społecznościowych! Do następnego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *