Niechciany design – skarby w naszych domach.

Jak to jest, że dla niektórych wazon z PRL-u to jednak „wazon optyczny” projektu Jana Sylwestra Drosta? Jak to jest, że niektórzy na wystawie „Dziedzictwo” w Muzeum Narodowym w Krakowie zatrzymują się i podziwiają meblościankę Kowalskich a inni jej nie zauważają, albo bagatelizują jako obiekt muzealny?

Obecny trend na powojenne wzornictwo przemysłowe pozostawia wiele pytań w tej materii, często niedopowiedzianych i otwartych. Dlatego warto spotkać się i porozmawiać o obiegu naszego dizajnu, tych niechanych skarbach, które stają się jednak porządane. Porozmawiamy przede wszystkim o meblach. Czym różnią się bestsellery sieciówek od śmietnikowych znalezisk, w co i jak
rozsądnie inwestować.

Wszystkich zainteresowanych kolekcjonowaniem przedmiotów vintage zapraszamy na spotkanie z Danielem Stoinskim – założycielem sklepu Pikasy Sklep oraz pracowni Daniel Stoiński Redesign.
Opowiemy o kolekcjonowaniu, budowaniu kolekcji, porozmawiamy o samodzielnym wyszukiwaniu i odnawianiu.

Spotkanie jest otwarte i nie wymagamy zapisów;
Do zobaczenia w sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku w dniu 7. grudnia o g. 18.00.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Na zdjęciu Daniel Stoiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz firmy Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.

*fot. Daniel Stoiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *