KOLOROWANKI – Just reuse it!

Ta nowa moda spadła nam jak z nieba. Mieliśmy bowiem spory problem z czarno-białymi rysunkami, grafikami, które przy ogromie kolorowych ilustracji, zwyczajnie ginęły w tłumie a tu proszę do kolorowanek nadają się idealnie.

Just reuse it!

Wszystkie obrazki pochodzą z domeny publicznej to oznacza, że możemy je śmiało edytować, przerabiać (kolorować), drukować itp.
Mamy dla was spory zestaw, gotowych do druku obrazków, które idealnie nadają się jako kolorowanki. Każdy z nich opatrzony jest opisem: skąd pochodzi, kto jest autorem i co przedstawia. Dowiecie się zatem, zupełnie przy okazji, m.in. kim byli gdańscy wywoływacze i poznacie dobierając kolor charakterystyczne elementy architektoniczne gdańskich kamieniczek.
Jesteśmy lokalni… nasze kolorowanki będą w szczególności nawiązywać do Trójmiasta ze szczególnym uwzględnieniem Gdańska. Zachęcamy jednak do samodzielnych poszukiwań! Fajnym pomysłem na angażowanie dzieci w podróż na wakacje może być podsunięcie im gotowych do pokolorowania obrazków, przedstawiających to miejsce – potem można spróbować odnaleźć je na wycieczce.

Kolorowanki będą idealne na wakacje… wiadomo pogoda bywa różna. Nie zapomnijcie wydrukować sobie zapasu przed wyjazdem pod namiot lub kamping!
Kolorowanki będą idealne na przerwę w pracy.
Kolorowanki będą idealne dla dzieci nudzących się w oczekiwaniu na obiad w restauracji i na długie jesienne i zimowe wieczory.
Będą idealne jeszcze na pewno na wiele okazji. Spróbujcie! :-))
Chętnie zobaczymy wasze gotowe (pokolorowane) prace – dajcie znać! #wyszukane, @ikm_gdansk.

Kolekcja kolorowanek powstała dzięki współpracy w ramach projektu Centrum Cyfrowego pn „Wizja Lokalna”.

W sieni Instytutu Kultury Miejskiej dostępne są wybrane, opatrzone opisem i wydrukowane kolorowanki. Zapraszamy do zabierania. Można również wydrukować sobie samemu. Poniżej specjalnie przygotowany plik zawierający wybrane kolorowanki:

Wyszukane-kolorowanki1.pdf (283 pobrania) kolorowanki-świeta.odt (179 pobrań)

2 odpowiedzi na “KOLOROWANKI – Just reuse it!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *