Dziennik z podróży Jakoba Fischera i Nathaneala Gerlacha_ transkrypcja rękopisu

W 2019 roku w gronie ekspertów tłumaczy, filologów, historyków pod przewodnictwem dr Katarzyny Pękackiej Falkowskiej pracowało nad transkrypcją rękopisu z podróży Jakoba Fischera i Nathaneala Fischera.

Udało nam się odszyfrować ok 80% tekstu. Mamy nadzieję, że pomoże on odczytać całość a odczytane w nim historie obu Panów zainspirują kolejne badania nad historią miasta, Europy w XVIII wieku.

Mamy świadomość, że plik wymaga jeszcze ujednolicenia. Natomiast z pewnością w takim stanie można go już np wrzucić do translatora i nawet bez bardzo dobrej znajomości języka zapoznać się z treścią.

Wszelkie pytania a pro pos transkrypcji prosimy kierować na adres dr Katarzyny Pękackiej Falkowskiej pekackafalkowska@ump.edu.pl

W tym miejscu dziękuję Pani doktor Katarzynie Pękackiej Falkowskiej, a także wszystkim członkom i członkiniom zespołu: Maciejowi Mametowi, Alicji Siatce, Jackowi Pokrzywnickiemu, Barbarze Komendzie Earle, Maciejowi Badowiczowi, Katarzynie Kicie, Marcinowi Swobodzińskiemu, Jaśminie Korczak-Siedleckiej, Adamowi Gorlikowskiemu.

Dziennik z podróży Jakoba Fischera i Nathaneala Gerlacha

Ilustracja z rękopisu Christiana Fischera. Dziennik z podróży Nathaneala Gerlacha po Europie w latach 1727-30. pbc.gda.pl/dlibra/publication/10113/edition/6021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *